Słowo kluczowe:
Najdokładniejsza w Polsce Wyszukiwarka Obrabiarek - znajdź lub porównaj maszyny; Giełda Zleceń - znajdź partnera biznesowego; Giełda Maszyn i Materiałów - kupuj i sprzedawaj; Katalog Firm - daj się znaleźć i znajdź innych...; Promocja - reklamuj swoją firmę i dotrzyj do ponad 3950 potencjalnych partnerów biznesowych...; Mailing w nowej atrakcyjnej cenie - sprawdź naszą nową ofertę!
Dzisiaj jest:
Twoja aktualna pozycja: Start

WaterJet Academy - podsumowanie projektu

Kropla wciąż drąży wiedzę 
Dobiega końca trzecia edycja projektu edukacyjnego Waterjet Aacdemy, dzięki której młodzież elbląskiego technikum poznaje innowacyjną technologię cięcia wodą. Przed nami jeszcze tylko jedno spotkanie, potem zasłużona dwumiesięczna laba, a po wakacjach… ruszamy z czwartą edycją programu.

Beneficjentami projektu organizowanego przez Urząd Miejski w Elblągu są uczniowie drugiej klasy o profilu mechatroniki Zespołu Szkół Mechanicznych. Podobnie jak ich starsi koledzy przez cały semestr zgłębiali tajniki technologii cięcia wodą. Zajęcia odbywały się raz miesiącu w Elbląskim Parku Technologicznym, gdzie mieści się Laboratorium Cięcia Grupy JetSystem.

- Chłopcy są bardzo chłonni wiedzy, stanowili bardzo aktyną i zaangażowaną grupę słuchaczy - mówi Włodzimierz Wawro, pedagog prowadzący zajęcia. - Technologia waterjet bardzo ich zainteresowała, z chęcią poznawali nowe rzeczy, dopytywali o szczegóły, chcieli wiedzieć jak najwięcej.

Bazę wykładów i zajęć praktycznych stanowiło wieloletnie doświadczenie i wiedza pioniera technologii waterjet - amerykańskiego producenta maszyn do cięcia wodą z ponad 20 letnim stażem na rynku światowym. Uczniowie elbląskiego technikum pracowali na materiałach udostępnionych przez Grupę JetSystem, jedynego w Polsce dystrybutora maszyn marki OMAX i MAXIEM.

Finał na wyjeździe

Ostatnie zajęcia w ramach Waterjet Academy odbędą się 4 czerwca w Poznaniu podczas Targów Nowoczesnych Technologii dla Przemysłu - ITM Polska. Taka „żywa lekcja” to znakomita okazja do poszerzania wiedzy, rozwijania zainteresowań młodzieży i odkrywania nowości.

- Nasi uczniowie w ramach wyjazdu zwiedzą stoiska wszystkich wystawców, będą mieli możliwość poznania nowych rzeczy, testowania, zadawania pytań, skonfrontowania z tym, czego nauczyli się do tej pory - mówi koordynator projektu. -Na stoisku OMAX czekać na nich będą specjalnie przygotowane zajęcia.

Na tym przygoda uczniów technikum z technologią waterjet się nie kończy. Wzorem lat ubiegłych uczestnicy projektu mają możliwość odbywania praktyk zawodowych u współorganizatora projektu.

 

- Cieszymy się, że młodzież wybiera nasza firmę, jako miejsce swojej pierwszej, tak naprawdę, pracy. Fakt ten świadczy o tym, że to co robimy ma sens, a skoro chłopaki chcą kontynuować z nami współpracę oznacza, że chyba robimy to całkiem nieźle - mówi Remigiusz Filipiak, wiceprezes Grupy Jet System. - Budujące jest również to, że nasza firma ma swój udział w kształtowaniu młodych ludzi, dzielimy się z nimi doświadczeniem wskazując jedną z możliwych dróg.

cofnij

Copyright © obrabiarka.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone. Korzystają…c z serwisu akceptujesz regulamin